Aktuality

Yandex aktualizoval letecké snímky černobylské zóny

Yandex Mapy

Ruský portál Yandex.ru zpřístupnil na svých online mapách (maps.yandex.com) nové letecké snímky černobylské zóny, které byly pořízené v průběhu roku 2014. Původní snímky byly už více jak dva roky staré a detailně pokrývaly pouze nejbližší okolí černobylské elektrárny, města Pripjatě a Černobylu. Nově však letecké snímky Yandexu pokrývají detailně naprostou většinu černobylské zóny a svou aktuálností překonávají Google, který ve svých mapách nabízí letecké snímky z roku 2013. Porovnáním obou konkurenčních služeb se můžeme podívat, jak se zóna během přibližně jednoho roku změnila, nebo jak pokročila výstavba nového sarkofágu, který má nahradit dosluhující sarkofág 4. bloku, původně postavený v roce 1986.

Yandex (2014) vz Google (2013)

 

Yandex (2014) vz Google (2013)

Foto: Největší změny v černobylské elektrárně v letech 2013 – 2014

  1. Nový sarkofág
  2. Opravena zřícená střecha strojovny 4.bloku
  3. Demontovaný starý komín

Letecké snímky však nejsou jedinou službou, se kterou oba konkurenti v černobylské zóně bojují o přízeň uživatelů. Yandex s Googlem nabízejí virtuální prohlídku zóny. Více informací najdete v článku: Google Street View: Projděte se po Černobylu.

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace