Elektrárna

Demontáž starého komínu – průběh

komin

23. 11. 2013 – Dokončená demontáž!

Komín je již celý odstraněn. Všechny jeho demontované části, kterých bylo 7 o celkové hmotnosti 330 tun, jsou rozdělovány na menší fragmenty. Ty jsou poté z důvodů vysoké radiace pokrývány speciální „lepkavou“ směsí, která slouží jako protiprachová ochrana. Fragmenty jsou následně přemisťovány k  dočasnému uskladnění do strojovny 3. bloku. K dnešnímu dni již strojovna přijala na uskladnění 440 fragmentů komínu. Po celou dobu realizace byla kontrolována radiační situace, která se pohybovala v předem odhadovaných hodnotách.

Zdroj: Chnpp.gov.ua

Fotogalerie a další informacehttp://www.chnpp.gov.ua/…


22.11.2013

Byl odstraněn další blok komínu o hmotnosti 18 tun. Blok byl umístěn na připravené místo, kde bude rozmontován na menší díly, které poté budou přemístěny do strojovny 3. bloku. Zde bude dočasně uskladněn.

Další informace: http://www.chnpp.gov.ua/…


12. 11. 2013

Byl odstraněn další blok komínu, tentokrát o váze 48 tun. Během prací je neustále kontrolovaná radiační situace, která nepřesahuje stanovené parametry. Pokračuje také rozebírání již demontovaných bloků komínu.

Fotogalerie a další informacehttp://www.chnpp.gov.ua/…


9. 11. 2013

Byl odstraněn blok komínu o hmotnosti 45 tun. Radiační situace, během prací nepřekročila hodnoty v místě obvyklé.

Fotogalerie a další informacehttp://www.chnpp.gov.ua/…


 7. 11. 2013

Byl odstraněn další blok komínu o hmotnosti 45 tun. Blok byl umístěn na připravené místo, kde bude rozmontován na menší díly, které poté budou přemístěny do strojovny 3. bloku. Zde bude dočasně uskladněn.

Fotogalerie a další informace: http://www.chnpp.gov.ua/…


5. 11. 2013

Byla odstraněna konstrukce vrchní sekce o hmotnosti 56 tun.

Fotogalerie a další informacehttp://www.chnpp.gov.ua/…


31. 10. 2013

První sekce starého komínu byla 31. 10. 2013 úspěšně odstraněna. Hmotnost demontovaného bloku je 33 tun. Blok byl umístěn na předem speciálně připravené místo a nyní bude rozmontován na menší díly, které poté budou přemístěny do strojovny 3. bloku, na dočasné uskladnění.

Během prací byla pečlivě kontrolovaná radiační situace, která nepřekročila hodnoty v místě obvyklé. Nyní probíhá radiologický průzkum komínu a přípravy na demontáž další části. Demontáž se provádí pomocí jeřábu TEREX DEMAG CC8800-1-SWSL a plánovaný termín dokončení rozebrání komínu je naplánováno na 10. 12. 2013.

Práce můžete také sledovat prostřednictvím webkamery online.

Fotogalerie a další informace: http://www.chnpp.gov.ua/…

Zdroj: Chnpp.gov.ua

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Starý sarkofág
Elektrárna

Starý sarkofág

Přečíst nahlasPůvodní železobetonový sarkofág  jehož výstavba začala narychlo v červnu 1986, byl hotov po nepřetržité práci už v listopadu téhož
Černobylská elektrárna
Elektrárna

Černobylská jaderná elektrárna

Přečíst nahlasČernobylská jaderná elektrárna leží na řece Pripjať 16 km jižně od hranic s Běloruskem, 2 km od města Pripjať,