Aktuality

Google Street View: Projděte se po Černobylu

Google Street View - Černobyl

Google během posledního půlroku aktualizoval veškeré své letecké snímky černobylské zóny a dohání tak lídra východu ruský Yandex.ru. Letecké snímky zóny byly na Yandexu dlouhou dobu kvalitnější a i když nepokrývaly takové území jako snímky Google, tak přece jen měl Yandex ještě jedno eso v rukávu a tím byla virtuální 360° panoramatická služba, která pokrývá okolí černobylské elektrárny a město Pripjať. Bylo však jen otázkou času, kdy i tady začne Google Yandex dohánět.

Google Street View pokrývá Černobyl

Před pár dny Google zpřístupnil na svých mapách a službě Street View panoramatické 360° snímky jižní části černobylské zóny a města Černobylu. Snímky byly pořízené v červnu 2012 a jejich zpracování tedy trvalo téměř 2 roky. Dnes si díky tomu můžete v Google mapách virtuálně projít černobylskou zónu od obce Dityatky až po město Černobyl, ve kterém si můžete například prohlédnout černobylský pomník, Leninovu sochu, nebo pomník věnovaný hasičům.

phoca_thumb_l_020414_1
Aktuální pokrytí černobylské zóny ve Street View (tmavomodře zvýrazněná oblast)
phoca_thumb_l_020414_2
Aktuální pokrytí města Černobylu ve Street View (modře označené ulice)
cernobyl
Město Černobyl v Google Street View

Google vs. Yandex

Obě konkurenční panoramatické i mapové služby se navzájem doplňují a díky tomu můžete virtuálně navštívit a spatřit například řeku Už, město Černobyl, obec Kopači, černobylskou elektrárnu, červený les, nebo Pripjať. Určitě bude zajímavé sledovat, jak se budou obě služby dále zdokonalovat a mapovat nové oblasti.
Avšak i když je virtuální prohlídka určitě zajímavá, tak osobní návštěvě Černobylu se rozhodně nic nevyrovná…

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace