Černobylská zóna

Vitruální procházka zónou

Černobylská zóna

Ruský portál Yandex.ru vlastní mapy ( maps.yandex.ru ) i s virtuální panoramatickou službou, která je v zemích bývalého SSSR přímou konkurencí na Google mapy a jeho Street View. Yandex.ru nabízí vlastní panoramatické řešení, pro které nasnímal okolí černobylské elektrárny a město Pripjať. Můžete si tak udělat virtuální procházku po zóně a prohlédnout si domy, ulice a okolí podél cest opuštěné zóny.

Virtuální panoramatická procházka
Virtuální panoramatická procházka v mapách Yandex.ru

Ovládání je téměř shodné s Goodle mapami a Street View, takže vy co umíte ovládat Google mapy, se zde nestraníte a pro ostatní je tu malá nápověda: Otáčení v prostoru se provádí pomocí myši a pohyb vpřed a zpět pomocí zobrazených šipek. Panorama je také možné přepnout do režimu celé obrazovky.

Od roku 2014 nabízí virtuální prohlídku také Google a to prostřednictvím své služby Street View. Více se dozvíte tady: Google Street View: Projděte se po Černobylu.

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pohřebiště kontaminované techniky Rasocha
Černobylská zóna

Hřbitov vojenské techniky Rasocha

Následně po havárii v černobylské jaderné elektrárně bylo do záchranných prací nasazeno vysoké množství armádní i civilní techniky. Většina těchto
Radar
Černobylská zóna

Černobyl 2 – Vojenský radar

Tajný vojenský radar DUGA, též nazýván jako „Oko Moskvy“, vznikl v 70-letech minulého století. V době studené války byl namířen na