Aktuality

V Černobylu chtějí lépe předcházet požárům. Testují nový systém včasného varování

Po rozsáhlých požárech, které letos v dubnu sužovaly Černobylskou zónu, se v rámci dohody o vědeckotechnické spolupráci mezi státním podnikem pro správu místních lesů (ДСП Північна Пуща) a firmou Engineering Analytics, začal testovat systém včasného varování. Ten by měl umět automaticky detekovat oheň ještě v rané fázi a včas o něm informovat záchranné složky.

Systém, jehož součástí je termovizní kamera s 49x optickým zoomem, byl v rámci testování instalován na radar DUGA v komplexu Černobyl-2. V různých vzdálenostech od něj se pak řízeně zapalovaly ohně, aby se otestovalo do jaké vzdálenosti a s jakou rychlostí je dokáže systém detekovat. Prováděný test ukázal, že umí rozpoznat oheň až do vzdálenosti 10 km.

Po dokončení všech fází testování a rozborem vlastností systému, správa pro Černobylskou zónu rozhodne, zda zařízení, které by mělo za jakéhokoliv počasí pracovat 24 hodin denně, využije pro prevenci požárů.

 Zdroj: dazv.gov.ua
 


 

Zájezd do Černobylu

Chtěli byste navštívit Černobyl? Pojeďte s námi!

✔ Termíny s českým výkladem
✔ Nezávazné rezervace
✔ Nonstop telefonní podpora
✔ Individuální přístup

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace