Aktuality

Delegace Mezinárodního fóra „United for Nature“ navštívila Černobyl

Delegace Mezinárodního fóra "United for Nature"

V rámci Mezinárodního fóra pro životní prostředí „United for Nature. Agenda for Ukraine“, které se konalo 31. ledna v Kyjevě, navštívila delegace vedená ministrem ochrany životního prostředí a přírodních zdrojů Ukrajiny Ruslanem Striletsem Černobylskou jadernou elektrárnu a Černobylskou zónu. Toto je druhé fórum pod záštitou „United for Nature“.

Mezi účastníky akce byli zástupci řady zemí, včetně ministra životního prostředí, vodních a lesních zdrojů Rumunska Mircea Fekta, ministra životního prostředí Moldavska Iordanca-Rodica Jordanov, bývalé ministryně životního prostředí Brazílie Izabelly Teixeiru, stejně jako zástupci ambasád Rumunska a Moldavska na Ukrajině.

Během návštěvy Černobylské jaderné elektrárny obdržela delegace od generálního elektrárny ředitele Sergeje Martynova informace o provozu všech zařízení elektrárny. Hosté si také prohlédli nový sarkofág, přičemž Sergej Kalašnik, asistent generálního ředitele Černobylské elektrárny, hovořil o historii výstavby a vlastnostech provozu této unikátní stavby.

Během cesty do uzavřené Černobylské zóny hosté navštívili také radarovou stanici „Duga“ a bývalé město energetických pracovníků Pripjať. To umožnilo zahraničním delegátům vidět důsledky ekologických škod způsobených ruskou okupací, která trvala 36 dní v únoru až březnu 2022.

Foto: https://www.facebook.com/ChornobylNPP

Zdroj: https://slavutych.info/

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace