Aktuality

V Černobylu dokončili výstavbu obvodových zdí nového sarkofágu

V Černobylu dokončili...

Dělníci v Černobylské jaderné elektrárně dokončili mezi 3. a 4. blokem výstavbu železobetonových zdí, které budou po přesunutí nového sarkofágu nad havarovaný 4.blok sloužit jako jeho čelní obvodová stěna.

Na stavbu stěn o výšce 37 metrů, šířce 40 cm a délce 50 metrů bylo použito na 9 600 krychlových metrů betonu a asi jeden a půl tisíce tun betonářské oceli. Práce začaly v roce 2014 a než se obvodové zdi nového sarkofágu vůbec mohly začít stavět, musely být rozebrány desítky tun technologických zařízení a ocelových konstrukcí 3. a 4.bloku. Kromě toho musely být odstraněny i stovky kubických metrů betonu použitých při likvidaci černobylské havárie v roce 1986.

Připomeňme, že nový sarkofág by se měl nad havarovaný 4.blok přesunout v listopadu 2016 a celá akce bude vysílána živě na stránkách Černobylské elektrárny.

Fotogalerie: stavba obvodových zdí nového sarkofágu

Zdroj

(UA) http://www.chnpp.gov.ua/


 

Chtěli byste navštívit Černobyl? Pojeďte s námi!

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Přečíst nahlasStránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Přečíst nahlasDne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená