Aktuality

V Černobylu bylo letos zadrženo už 49 nelegálních Stalkerů

Cedule STŮJ

Ukrajinské úřady odhadují, že každoročně navštíví černobylskou zónu více jak stovka domácích a zahraničních nelegálních turistů (Stalkerů), kteří načerno a nekontrolovaně v zóně tráví klidně i několik dní, během kterých se pohybují v nebezpečně zamořených oblastech a přespávají v opuštěných budovách s často narušenou statikou.

Stůj! - zakázaná zóna
Stůj! – zakázaná zóna

Podle ukrajinského ministerstva vnitra bylo od začátku letošního roku zadrženo už 49 lidí, kteří se pohybovali v zóně bez potřebných povolení. Ve většině případů jde o občany Ukrajiny, Ruska a Běloruska. Policie bývá proto čím dál více obezřetnější a před několika dny se jí podařilo zadržet na cestě do Pripjati dva mladíky ve věku 23 a 25 let (foto tady), kteří byli na delší pobyt v zóně patřičně vybaveni. Při zadržení se hájili tím, že nepřišli do zóny krást, ale chtěli lépe pochopit následky černobylské havárie a opuštěnou zónu. Policie mladíkům za nelegální pobyt v zóně vyměřila pokutu, která činí 510 Hřiven na osobu – což je necelých 900 Kč za osobu.

 

Zdroj informací:

(UK) – Komsomolskaja Pravda: http://kp.ua/…

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace