Aktuality

Černobylskou zónu čekají změny, stane se chráněnou rezervací

Obec Dityatky

Ukrajinský ministr životního prostředí a přírodních zdrojů Andrej Mochnik oznámil, že území černobylské zóny se přemění na biosférickou radiologickou rezervaci. Důvodem této změny je snaha Evropské Unie rozšířit přírodní ukrajinské rezervace ze současných 6% na 15 % ukrajinského území.

Vytvoření černobylské rezervace je pro Ukrajinu také další příležitost, jak přilákat do černobylské zóny více turistů. Oficiální černobylský cestovní ruch má své začátky už v roce 1995, tedy 9 let po havárii. Tehdejší černobylské exkurze byly svým rozsahem ovšem velmi omezené a mnoho míst v zóně, kam se lze dnes bez problémů při exkurzi dostat, byla tehdy nepřístupná.

Ukrajina po 26 letech srovnává krok s Běloruskem

Zamořené území černobylské zóny přesahuje až do nedalekého Běloruska, kde svou přírodní rezervací zřídili už v roce 1988. Více informací o běloruské zóně si můžete přečíst v samostatném článku: PSRER – Běloruská část černobylské zóny.

 Zdroje informací

(RU) – http://33live.ru/…
(RU) – http://www.svali.ru/…
(RU) – http://hronika.info/…

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Přečíst nahlasStránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Přečíst nahlasDne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená