Aktuality

V Černobylské elektrárně proběhlo požární cvičení

Hasiči

21. března se v průmyslovém areálu Černobylské jaderné elektrárny konalo požární cvičení, kterého se účastnil personál Černobylské jaderné elektrárny a hasičská záchranná jednotka 11 DPRZ (11 ДПРЗ).

Hlavním záměrem cvičení bylo zdokonalit vzájemnou spolupráci a koordinaci mezi personálem elektrárny a záchrannými službami pro případ mimořádných situací.

V rámci scénáře cvičení došlo k simulaci požáru způsobeného explozí, která vyvolala zadýmení suterénu jedné z budov. Personál se během tréninku věnoval praktickým cvičením na téma likvidace mimořádné situace, evakuace a poskytování první pomoci postiženým.

Vzhledem k tomu, že tento fiktivní požár byl klasifikován jako složitý, k jeho hašení bylo využito dvou oddílů z 2 DPRČ (2 ДПРЧ) s dvěma autocisternami, jednoho oddílu z 11 DPRČ (11 ДПРЧ) s jednou autocisternou a jednotky ARA-M 11 DPRČ (АРА-М 11 ДПРЧ).

Zástupce vedoucího oddělení odborného dohledu za požární bezpečnost, Dmitrij Guljajev, vyzdvihl vysokou profesionalitu a reakční rychlost personálu. „S využitím moderního vybavení a díky koordinované práci záchranných týmů byly rychle a efektivně eliminovány hrozby, které vyplynuly ze simulace požáru a exploze,“ uvedl.

Vedoucí tréninku hodnotí cvičení jako velice úspěšné. Účastníci zdůraznili, že takováto cvičení jsou klíčovou součástí bezpečnostní strategie organizace. Nejenže zvyšují ochranu zaměstnanců a majetku podniku, ale také zlepšují koordinaci týmů v reálných mimořádných situacích, čímž pomáhají předcházet potenciálním negativním důsledkům.

Zdroj: https://chnpp.gov.ua/

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Přečíst nahlas Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Přečíst nahlas Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla