Aktuality

Pomoc zvířatům v Černobylské zóně: Nadace „Čistá budoucnost“ v akci

Pomoc zvířatům v Černobylské zóně: Nadace „Čistá budoucnost“ v akci

Černobylská zóna je nejen místem s tragickou historií, ale také domovem mnoha toulavých zvířat, která potřebují pomoc. Díky nadaci „Čistá budoucnost“ (CFF) se situace zlepšuje a zvířata dostávají potřebnou péči.

Spolupráce pro lepší budoucnost

Nadace „Čistá budoucnost“ spolupracuje s Černobylskou jadernou elektrárnou na projektu, jehož cílem je snížit populaci toulavých psů a koček prostřednictvím sterilizace a očkování. Tým odborníků včetně Dr. Jennifer Betz a dalších veterinářů dorazili na Ukrajinu, aby provedli důležité zákroky k pomoci zvířatům, která žijí v oblasti Černobylské zóny a v nedalekém městě Slavutyč.

Od roku 2017 (psali jsme zde) nadace sterilizovala přibližně 750 toulavých psů a koček, čímž se snížila populace těchto zvířat v zóně z 1 000 na přibližně 300. Tato iniciativa nejenže pomáhá zvířatům, ale také zvyšuje bezpečnost pro zaměstnance a lidi žijící v okolí elektrárny a Černobylu.

Překážky a úspěchy

Projekt „Psi z Černobylu“ byl úspěšný navzdory válce, která přinesla nové výzvy. Nadace rozšířila svou pomoc na humanitární projekty a podporuje zranitelné skupiny ve městech Slavutyč a Ivankiv. Andrej Simon z CFF zdůraznil, že jejich pomoc zvířatům a lidem pokračuje i přes těžkosti způsobené válkou.

Budoucnost nadace a místní spolupráce

Místní veterinář Gennadiy, který spolupracuje s týmem CFF, hovořil o tom, jak důležitá je tato iniciativa pro Slavutyč a jak to pomáhá řešit problém toulavých zvířat. Podílí se na operacích a pomáhá americkým kolegům při sterilizaci a očkování a díky této práci se výrazně snížil počet toulavých zvířat.

Nadace plánuje rozšiřovat svou činnost a v budoucnu by chtěla otevřít větší veterinární kliniku, pokud to tedy bezpečnostní situace dovolí. Financování pochází především z darů od jednotlivců a organizací z celého světa, což zdůrazňuje význam podpory těchto projektů.

Fotogalerie

Foto: slavutych.info / Černobylská jaderná elektrárna

Zdroj a více informaci:

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace