Aktualizováno: Soutěž je ukončena.

Mám tu pro Vás další, v pořadí již druhou soutěž. Tentokrát je určena pro všechny zájemce o černobylskou exkurzi. Soutěží se o dva slevové vouchery na dvoudenní černobylskou exkurzí. Jak taková exkurze probíhá, si můžete přečíst v samostatném článku: Moje dva dny v černobylské zóně.

Voucher

10 % slevový voucher

Sleva každého voucheru činí 10% z ceny exkurze a využít jej můžete až do
21. 5. 2014. Soutěž probíhá ve spolupráci s partnerským webem CHERNOBYLwel.come a slevu je možné uplatnit jak u nás, tak i u našeho partnera.

Jak použít slevový voucher

Do 21. 5. 2014 si můžete vybrat jakýkoliv volný nabízený termín černobylské exkurze. Při objednávání zájezdu oznámíte, že vlastníte voucher, který při odjezdu do Černobylu předáte delegátovi.

 

Soutěžní otázka a správná odpověď:

 

Který stát byl nejvíce postižen černobylskou havárií.

Na výběr bylo ze čtyř možností:

  1. Rusko
  2. Bělorusko
  3. Ukrajina
  4. Švédsko

Správná odpověď je číslo 2: Bělorusko

Bělorusko s přibližně 10 milióny obyvateli vnímá černobylskou havárií jako celonárodní katastrofu. Na jeho území dopadlo téměř 70% veškerého radioaktivního spadu. Po černobylské havárii zde zaniklo 485 vesnic a měst. Kontaminace Běloruska je tak rozsáhlé, že je kontaminováno až 23% jeho území, na kterém dnes žije 2,1 miliónů obyvatel. Nejvíce postiženými regiony jsou Gomelský a Mogilevský kraj na jihovýchodě země.

Více se dozvíte v připravovaném článku.

Slevové vouchery vyhrávají pánové Milan P. a Jiří B

Gratuluji. Výherce budu kontaktovat.

Vy ostatní nemusíte smutnit, protože tato soutěž nebyla určitě poslední.  😀