Pages Menu
RssFacebookGoogle+
CeštinaSlovencina

chernobylzone.cz

Categories Menu

Autor | 18.7.2013 | Aktuality | 2 komentářů | 2 212 x přečteno

Likvidátoři černobylské havárie drží hladovku

Likvidátoři černobylské havárie drží hladovku

Již několik let se černobylští likvidátoři snaží různými způsoby bojovat proti postupnému snižování sociálních dávek. Mnoho z nich dnes trpí těžkými nemocemi. Potřebují drahé léky a tím značně zatěžují rodinný rozpočet. Situace je pro některé již tak neúnosná, že členové Kyjevsko-Svjatošynské Unie černobylských invalidů zahájili 1. července 2013 protestní hladovku. Pět jejich členů, z nichž dva jsou na invalidním vozíku protestují před úřadem vlády a jsou ochotni bojovat za svá práva až do konce. Hladovku vidí jako poslední možnost, jak donutit vládu, aby plnila své zákonné povinnosti. Ukrajinská vláda však požadavky i nátlak odmítá s tím, že ve státním rozpočtu nejsou peníze.

Protestní hladovka

Foto: spilkachernobulja.io.ua

O průběhu protestní hladovky informuje Kyjevsko-Svjatošynská Unie černobylských invalidů denně na svém webu spilkachernobulja.io.ua.

Video: Televize informuje o protestní hladovce

2 komentáře

  1. Než nějakou hladovku, tak bych raději vytvořil účet speciálně pro tyto lidi a jimi vlastněný a zveřejnil to.
    Za a) tím udělám ukrajinské vládě aspoň další ostudu, když už nic
    Za b) myslím si, že stále dost lidí si uvědomuje, kde bychom dnes byli, nebo spíš ani nebyli, kdyby Černobyl nebyl správně a zavčas zlikvidován. Ikdyby vláda ustoupila, dostanou na přilepšenou tak na rohlík. Kdežto s penězi od lidí ve světě by mohli opravdu dožít důstojně

  2. Ti chlapy udělali obrovský kus práce. Zaplatili za ní svým zdravím a mnozí i životem. Ničím se neprovinili a teď od nich dávají ruce pryč.
    Jinak je může podpořit každý. Na webu http://spilkachernobulja.io.ua mají účet, kam může každý přispět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pin It on Pinterest