Aktuality

Soutěž o knihu FUKUŠIMA I POTÉ

Soutěž - jaderná havárie ve Fukušimi

Přední český jaderný fyzik Vladimír Wagner nám daroval do soutěže jeden výtisk své knihy FUKUŠIMA I POTÉ, ve které popisuje příčinu, průběh, následky a likvidaci jaderné havárie ve Fukušimi. 

Účast v soutěži je jednoduchá. Stačí správně odpovědět na jednoduchou otázku, kterou najdete níže na této stránce. Odpovědět můžete pomocí našeho formuláře, nebo zasláním odpovědi na náš email soutez@chernobylshop.cz (do předmětu zprávy pište prosím „Soutěž“).

Odpovídat můžete do 7. května 2017 a poté ze správných odpovědí vylosujeme výherce, kterého budeme kontaktovat. ?

Soutěž byla ukončena.

 

Knihu FUKUŠIMA I POTÉ získává Robert Z.

 

Gratulujeme! 🙂

 

Kniha Fukušima I poté

 

Co se v březnu 2011 v jaderné elektrárně Fukušima I stalo, co následovalo a jak havárie ovlivňuje přístup ke špičkovým technologiím a zejména k energetice? Přední český jaderný fyzik podrobně popisuje, co se stalo a proč, s jakým úsilím pracovníci elektrárny zabránili větším škodám a jak se jim podařilo udržet havárii i radiaci pod kontrolou – překvapivě totiž nedošlo k žádným obětem. Přitom zemětřesení a cunami si vyžádaly téměř dvacet tisíc životů. Kniha se však věnuje i širším souvislostem. Evakuace a s tím spojené sociální a psychologické dopady se dotkly rozsáhlé oblasti a postihly více než sto tisíc lidí. Jak postupuje likvidace následků a rekonstrukce postižených oblastí? Přírodním katastrofám a průmyslovým haváriím se ani v budoucnu bohužel lidstvo nevyhne a je důležité jejich pravděpodobnosti i následky co nejvíce snížit. Proto je porozumění tomu, co se ve Fukušimě stalo a děje, zajímavé nejen pro odborníky, ale pro každého, kdo sleduje současný vývoj lidské civilizace.

Knihu můžete zakoupit i v našem obchodě CHERNOBYLshop.cz – http://chernobylshop.cz/

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace