Aktuality

Soutěž k 5.výročí jaderné havárie ve Fukušimě

Soutěž - jaderná havárie ve Fukušimi

Letos 11.března si svět připomněl pětileté výročí jaderné havárie v japonské elektrárně Fukušima I a při této příležitosti vám přinášíme speciální soutěž. Do soutěže dáváme dvě autorem podepsané knihy Fukušima I poté, které popisují příčinu, průběh, následky a likvidaci jaderné havárie, kterou způsobila zničující přílivová vlna tsunami vyvolána silným zemětřesením. Autorem knížky je pan RNDr. Vladimír Wagner, Csc.

Pravidla naši soutěže jsou jednoduchá. Stačí správně odpovědět na jednoduchou otázku, kterou najdete níže na této stránce. Odpovědět můžete pomocí našeho formuláře, nebo zasláním správné odpovědi na náš email soutez@chernobylzone.cz (do předmětu zprávy pište prosím „Soutěž“).  Odpovídat můžete do konce března a poté ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce, kde každý získá jeden výtisk. 🙂

Další pravidlo je, že každý může z jedné emailové adresy poslat pouze jednu odpověď. Duplikáty a více odpovědí z jedné emailové adresy budou vyřazeny. Do zpráv nám prosím nepište vaší doručovací adresu. O tu pak požádáme vylosované výherce.

 

fukusimaKniha Fukušima I poté

Cesta od havárie k rekonstrukci, důsledky a dopady pro Japonsko i svět | 358 stran

Vladimír Wagner

Co se v březnu 2011 v jaderné elektrárně Fukušima I stalo, co následovalo a jak havárie ovlivňuje přístup ke špičkovým technologiím a zejména k energetice? Přední český jaderný fyzik podrobně popisuje, co se stalo a proč, s jakým úsilím pracovníci elektrárny zabránili větším škodám a jak se jim podařilo udržet havárii i radiaci pod kontrolou – překvapivě totiž nedošlo k žádným obětem. Přitom zemětřesení a cunami si vyžádaly téměř dvacet tisíc životů. Kniha se však věnuje i širším souvislostem. Evakuace a s tím spojené sociální a psychologické dopady se dotkly rozsáhlé oblasti a postihly více než sto tisíc lidí. Jak postupuje likvidace následků a rekonstrukce postižených oblastí? Přírodním katastrofám a průmyslovým haváriím se ani v budoucnu bohužel lidstvo nevyhne a je důležité jejich pravděpodobnosti i následky co nejvíce snížit. Proto je porozumění tomu, co se ve Fukušimě stalo a děje, zajímavé nejen pro odborníky, ale pro každého, kdo sleduje současný vývoj lidské civilizace.

 

Soutěž byla ukončena

 

Výhercemi knihy Fukušima I poté se stávají:

Petra Opltová a Daniel Holman

 

Gratuluji. Oba výherce budu kontaktovat. V případě, že se výherce do jednoho měsíce od ukončení soutěže nepřihlásí, výhra propadne a vylosujeme výherce nového.
Vy ostatní nemusíte smutnit, protože už za několik málo dní budeme opět soutěžit 🙂

**Knihu Fukušima I lze také zakoupit u Kosmas.cz

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace