Aktuality

Pozvánka na ČERNOBYLFEST

Pozvánka na ČERNOBYLFEST

Rádi bychom váš pozvali na filmový festival konající se na počest 30. výročí černobylské a 5. výročí fukušimské havárie.

Festival navazuje na loňskou premiéru dokumentárního snímku Petra Nesnídala „Prázdniny v Černobylu“, kdy loňskou premiéru navštívilo přibližně 300 studentů pražských škol. Budou se promítat 4 velice zajímavé tématické snímky. Besedy se zúčastní režisér Alain de Halleux ( Černobyl – Věčná noční můra, Vítejte ve Fukušimě ), Petr Nesnídal ( Prázdniny v Černobylu ), fotograf a novinář Václav Vašků. Budou taktéž přítomny dvě velice zajímavé osoby a to členové ukrajinské hudební skupiny Asfalt, kteří vystupují ve filmu „Prázdniny v Černobylu“ a jejichž rodiče pracovali jako likvidátoři havárie.

Všechny cizojazyčné filmy budou opatřeny českými titulky. Při besedách bude zajištěno tlumočení. Akci pořádá sdružení „Jihočeské matky“.

Kdy

Pondělí

25.dubna 2016

Kde

Kino AERO

Biskupcova 31, Praha

 

Vstup zdarma

 

ČERNOBYLFEST
Pozvánka PDF ke stažení zde

Prázdniny v Černobylu – filmová upoutávka

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Přečíst nahlasStránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Přečíst nahlasDne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená