Video

River Monsters – Jeremy Wade lovil v černobylských vodách

River Monsters

Anglický biolog, cestovatel a extrémní rybář Jeremy Wade cestuje za rybami po celém světě a pro televizní stanici Discovery – Animal Planet natáčí dokumentární pořad River Monsters (Říční příšery), ve kterém odhaluje světově nejextrémnější sladkovodní ryby.
Na podzim roku 2012 přicestoval také do Černobylu, aby ve stínu černobylské jaderné elektrárny lovil v místních vodách sumce, kteří zde vyrostli do obřích rozměrů. Sumci a jiné ryby a vodní živočichové žijí v těsné blízkosti jaderné elektrárny – v chladícím rybníku a přilehlých kanálech. Za své rozměry vděčí „radiaci“. Nejde však o žádnou mutaci, nebo anomálii. Rybník byl po černobylské havárii kontaminován radioaktivním spadem, a proto je zde zakázán rybolov. Díky tomu se zvýšila rybí populace, která může žít dlouhý, nerušený život a volně růst. Více informací o chladícím rybníku si můžete přečíst v samostatném článku: Řeka Pripjať a chladící rybník.

Premiéra černobylského dílu River Monsters se vysílala 14. dubna 2013 na Discovery – Animal Planet

Na stránkách pořadu River Monsters najdete k tomuto dílu také fotogalerii:  http://animal.discovery.com/tv-shows/river-monsters/photos/wels-catfish-photos.htm

Zdroj:

Animal Planet – http://animal.discovery.com/tv-shows/river-monsters
YouTube.com – http://www.youtube.com/

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Video

Pripjať – Před, během, poté

http://www.youtube.com/watch?v=eKBPXfZcA3EZajímavý dokument o životě lidí v Pripyati před, během a po jaderné katastrofě v černobylské elektrárně v dubnu 1986. Zdroj: