Aktuality

Ochrana Černobylské zóny: Reakce na nelegální činnosti a zavedení preventivních opatření

Černobylská zóna - nelegální činnost

V roce 2023 došlo v Černobylské zóně k závažnému incidentu, kdy bylo odhaleno nelegální kácení stromů, včetně pokusů o vyvezení dřeva bez potřebných dokumentů. Tato aktivita, představující vážné porušení ukrajinských ekologických a lesnických zákonů, měla za následek škody přesahující 52 milionů hřiven (přibližně 31,5 mil. Kč), což vyvolalo nutnost reagovat a přijmout opatření k prevenci dalších podobných incidentů.

V reakci na tuto situaci byla pod vedením ministra ochrany životního prostředí a přírodních zdrojů Ruslana Strilece a Státní agentury pro správu Černobylské zóny zřízena mezinárodní pracovní skupina. Skupina, složená z předních ukrajinských politiků, zástupců státních agentur a veřejných organizací, si klade za cíl provádět pravidelné kontroly s cílem odhalovat a předcházet ekologickým přestupkům, jako je lov, kácení lesů, orba země pro zemědělské účely, a rybolov.

Jako součást akčního plánu bylo vytvořeno 32 mobilních skupin, které zahrnují téměř 100 zaměstnanců a inspektorů. Tato opatření jsou doplněna uzavřením dohod o spolupráci s obrannými silami a velením města Kyjeva, což zajišťuje nezbytnou podporu pro efektivní provádění kontrol.

Tato strategie nejen že reaguje na nedávné nelegální činnosti, ale také klade důraz na preventivní opatření, která mají za cíl chránit jedinečný ekosystém Černobylské zóny a zajistit, že její přírodní bohatství bude ochráněno pro budoucí generace. Rozhodnutí zahájit trestní řízení proti pachatelům nelegálního kácení zdůrazňuje odhodlání ukrajinských úřadů bránit zákon a pořádek v této historicky významné oblasti.

Zdroj: https://ecopolitic.com.ua/

Foto: https://www.facebook.com/zeolga96/

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace