Pages Menu
RssFacebookGoogle+
CeštinaSlovencina

chernobylzone.cz

Categories Menu

Autor | 30.10.2017 | Video | 3 komentářů | 3 293 x přečteno

Mýtus ruského kola: točilo se po více jak 31 letech?

V září (2017) se na internetu objevilo video, na kterém polští turisté otáčejí v Pripjati ruským kolem. Ohledně videa se rozpoutala vášnivá debata, jestli video je, nebo není pouhá fikce a jestli je možné s kolem i po více jak 31 letech pohnout a roztočit jej. Do celé situace se vložila i Správa Černobylské zóny, aby po svém oficiálním vyšetřování oznámila, že se ruské kolo otáčet nemohlo, neboť jeho hnací mechanizmus je silně zkorodován a nenese žádné známky pohybu, či poškození. K tomuto závěru přispěl i fakt, že se kabiny ruského kola stále nachází ve stejné pozici už od roku 1986, kdy došlo k černobylské havárii. Správa Černobylské zóny má tedy jasno, ale ohledně videa je pořád mnoho nejasností a tak náš kolega Ondřej Civín rozjel vlastní vyšetřování, jehož výsledek a správnost nakonec potvrdil i člověk, který byl s těmito Poláky v Černobylu.

Jaká je tedy skutečnost? Otáčelo se ruské kolo, nebo neotáčelo? Zjistit to můžete ve videu nahoře nad tímto článkem (neobsahuje zvuk). A co vy, jaký máte na otáčení ruského kola názor?

 

3 komentáře

  1. A přesně kvůli podobným pitomcům, co to provedli, mají teď profesionální skupiny a fotografové zákaz používání dronu a další výrazná omezení potřebná pro jejich práci. Mě osobně stálo nemalé úsilí a spoustu peněz, dostat takové povolení. Nakonec jsem musel natáčení v Zóně výrazně omezit, protože jsme povolení stejně nedostali. A to i když jsme oficiální žádost posílali pod záštitou velmi známého média...

  2. A jak to bylo s tím jeřábem ?

  3. Stejně jako seskok z datla. Někteří lidé holt tu úctu nenajdou ani u tak vzácných míst.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pin It on Pinterest