Aktuality

Ukrajina plánuje zbourat město Pripjať

Ukrajina plánuje zbourat město duchů Pripjať

Ukrajinský Státní úřad pro černobylskou zónu připravuje plány na demolici města Pripjatě, neboť se většina opuštěných budov nachází v takovém havarijním stavu, že u mnoha z nich může kdykoliv dojít ke zřícení a pro turisty se tak stávají nebezpečnými. Na začátku října to řekl místopředseda úřadu pro černobylskou zónu Dmitrij Bobro s tím, že v příštích dvou letech se bourat určitě nezačne. Demolice zchátralého a radiací kontaminovaného města má odhadem přijít na miliardy ukrajinských hřiven a v tuto chvíli na to Ukrajina nemá peníze.

 

Střední škola č.1.
Pripjať – Střední škola č.1.
Střední škola č.1.
Pripjať – Střední škola č.1.

Proti bourání se jednoznačně staví cestovní agentury a kanceláře, které do Černobylu vozí turisty z celého Světa. Právě opuštěné město Pripjať je největším lákadlem Černobylu, čehož si je vědom i samotný úřad, který by proto rád zachoval v rámci možností několik budov. V každém případě, statici předpovídají, že do 10 let se mnoho budov samo zřítí a teď jde hlavně o to, aby se nikomu nic nestalo.

Cestovní agentury a kanceláře aktivně spolupracují s úřady a školení průvodci provázejí turisty, s ohledem na radiaci i stav budov, po bezpečných trasách a místech tak, aby se maximálně eliminovalo jakékoliv nebezpečí. Oproti tomu, největší vrásky na čele dělají úřadům ilegální návštěvníci, tzv. Stalkeři, kteří se v Pripjati pohybují inkognito, bez doprovodu průvodců a nebojí se riskovat. 

 

Zdroj:

(UA) http://www.slavutich.cn.ua/
(UA) KievVlast – Alena Momot  http://kievvlast.com.ua/


 

Chtěli byste navštívit Černobyl? Pojeďte s profesionály!


doČERNOBYLU.cz

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Přečíst nahlasStránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Přečíst nahlasDne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená