Aktuality

Začátek roku 2016: nelegální stalkeři a zloději v černobylské zóně

Stalkeři

Ukrajinská policie zadrží v Černobylu ročně více jak stovku zlodějů a nelegálních stalkerů, které od svých aktivit často neodradí ani sníh a minusové teploty pohybující se hluboko pod nulou. Výjimkou tak není ani letošní rok, kdy policie prakticky nepřetržitě řeší případy spojené s nelegální činností v černobylské zóně. Přečtěte si první tři případy letošního roku, o kterých informovala ukrajinská média…

Chtěli slavit Silvestr

Foto: atomograd.su
Foto: atomograd.su

Posledním případem minulého roku a zároveň i tím prvním v novém roce, kterým se musela policie zabývat, bylo chycení čtyřčlenné skupiny mladých stalkerů pocházejících z Kyjeva. Ve čtvrtek 31.12. 2015 policie zadržela tři muže a jednu dívku zrovna ve chvíli, když se snažili překonat plot, který ohraničuje černobylskou zónu. Mladíci při výslechu prozradili, že měli namířeno do Pripjati, kde chtěli strávit Silvestr a přivítat Nový rok. Plán jim ovšem nevyšel a na místo toho, měli mužům zákona co vysvětlovat. (Podívejte se naopak na ty, kterým se to povedlo.)

Krást se nevyplácí

Foto: atomograd.su
Foto: atomograd.su

3. ledna dopadla policejní hlídka u obce Rasocha (nedaleko známého pohřebiště techniky) dva muže z okresu Ivankov, kteří se snažili z černobylské zóny vyvést na kole přibližně 100 kg nelegálně získaného kovového šrotu. Policie předala případ dál k šetření a oběma mužům teď podle ukrajinského trestního zákona hrozí pokuta ve výšši 75 až 100 násobku nezdaněných minimálních příjmů, nebo v horším případě pobyt 2 až 5 let za mřížemi.

Stalkeři

Jen o den později, 4.ledna zatkla policejní hlídka v Pripjati dva muže (20 a 21 let) a jednu dívku (23 let), kteří se dle svých slov v zóně pohybovali jako turisté. Policisté však zjistili, že se v zóně pohybují nelegálně a ti tak případ zaslali k městskému soudu ve Slavutyči, který bude rozhodovat o případném trestu.

Zdroj:

(RU) – atomograd.su

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace