Aktuality

Vlci z černobylské zóny terorizují běloruské obce

Vlk

Obyvatelé několika vesnic, které na jihu Běloruska sousedí s černobylskou zónou, si stěžují na časté útoky vlků, kteří přicházejí z běloruské části zóny a napadají psy a hospodářská zvířata. Vlci útočí v Braginském okrese (Gomelský kraj) a během několika předchozích týdnů zabili, nebo pokousali desítky domácích zvířat. Jen letos, během 11 měsíců vlci napadli 60 kusů dobytka. Hlavní veterinářka Braginského okresu Anastázie Abašínová vysvětluje stoupající agresivitu vlků tím, že v zimním období mají vlci nedostatek potravy, a proto se stahují za potravou do blízkosti lidských obydlí. V minulých letech napadl vlk dokonce i člověka. Místní úřady tak musejí celou záležitost řešit a s pomocí policie, myslivců a místních lidí provádějí odchyt vlků, kteří se objevují v blízkosti vesnic.

Vlk
Ilustrační foto.
Vlk (canis lupus), photo taken 2005 by Bernard Landgraf

Černobylská zóna – země vlků

Před více jak deseti lety žilo v běloruské části černobylské zóny (PSRER) přibližně 3 tisíce vlků. Optimálně by zde mělo žít něco kolem 500 kusů a tak bylo rozhodnuto o jejich redukci. V roce 2012 už zde žilo odhadem 1530 kusů, což je ještě 3 krát více, než je optimální stav.

Dokument: Radioaktivní vlci Černobylu

Zdroj a více informací:

(RU) http://lenta.ru/…
(RU) http://www.interfax.by/…
(RU) http://www.ctv.by/…

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace