V Moskvě zemřel Viktor Smagin, bývalý vedoucí směny havarovaného 4. bloku Černobylské jaderné elektrárny. Podle ruských médií spáchal sebevraždu kvůli těžké nemoci. Bylo mu 75 let.

Podle zpráv bylo jeho tělo nalezeno v Moskvě pod okny jeho bytu. Vyšetřovatelé u něj doma objevili rozloučení, v němž se omlouval svým příbuzným a vysvětloval, že sebevraždu spáchal kvůli svému zdravotnímu stavu.

„Byl mi potvrzen další nádor, takže mám minimálně čtyři nádory. Léčba je nemožná, a já nemám dost sil na jejich léčbu. Děkuji vám za společně strávená léta. Bylo to pro mě štěstím. Prosím o odpuštění!“ napsal Smagin ve svém rozloučení.

Viktor Brukhanov – první ředitel Černobylské jaderné elektrárny

Připomeňme, že v roce 2021 v 85 letech zemřel první ředitel Černobylské jaderné elektrárny, Viktor Brukhanov. Byl ředitelem této elektrárny v období od roku 1970 do roku 1986, od počátku její stavby až po tragickou explozi čtvrtého energetického bloku. Po katastrofě byl Brukhanov odvolán z funkce ředitele, ale v letech 1986 až 1987 působil jako zástupce vedoucího výrobně-technického oddělení Černobylské jaderné elektrárny.

 

Zdroj: 24tv.ua