Aktuality

V Černobylu rozebírají střechu turbínové haly čtvrtého bloku

Dělníci Černobylské jaderné elektrárny pracující uvnitř nového sarkofágu začali rozebírat střešní konstrukci turbínové haly čtvrtého bloku, kterou je nutno odstranit před instalací nového hasícího systému.

Turbínová hala 4.bloku. Dnes je již pod novým sarkofágem. Foto: Google.com

Střecha o ploše 1800 m2 se rozebírá po jednotlivých panelech 12x3m za pomocí jeřábu. Tyto panely se dočasně uskladní na bývalém staveništi nového sarkofágu a později budou přemístěny na pohřebiště radioaktivních materiálů Buriakovku.

Nový hasící systém má zajistit stálou ochranu proti požáru v místech vysoké radiace. Instalovaný pěnový generátor bude schopen v případě požáru vyrobit až 6000 litrů hasící pěny za minutu (100 litrů za sekundu) s maximální rozprašovací vzdálenosti až 90 metrů. Celková plocha, která tak může být hašena je až 3800 metrů čtverečních. Hašení budou zajišťovat tři pěnové generátory umístěné na třech 30 metrů vysokých věží, které stojí podél jižní strany turbínové haly.

Foto + video

 


 

Zdroj

(UA)  chnpp.gov.ua


 

Chtěli byste jet do Černobylu?
 
Pojeďte s námi
!

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace