Aktuality

Ukrajinská krize: Černobylská elektrárna informuje o svém zabezpečení

Černobylská jaderná elektrárna

V napjaté politické situaci, která panuje na Ukrajině již několik měsíců, se v posledních dnech objevily v ukrajinských mediích zprávy, že některé strategické podniky a zařízení mají nedostatečnou ochranu, protože policie a armáda má mnohdy znemožněno vykonávat svou běžnou činnost.

Vzhledem k těmto zprávám vydalo vedení černobylské jaderné elektrárny 24. února 2014 prohlášení (tady), ve kterém oficiálně informuje, že je neustále poskytována nepřetržitá ochrana jaderných zařízení, jaderných materiálů, radioaktivních odpadů a dalších zdrojů ionizujícího záření, které se nacházejí v černobylské elektrárně a 30-km zóně. Jaderná bezpečnost Černobylu je plně zajištěna v souladu s ukrajinskými zákony.

Černobylské exkurze přerušeny nebyly a pokračují podle plánu

Černobyl není nijak ovlivněn děním na Ukrajině. Bezpečnost lidí v černobylské zóně je ve srovnání s předchozími roky zajištěna zcela standardně a proto černobylské exkurze probíhají podle plánu a bez jakýkoliv problémů. Situace na Ukrajině je i přesto pečlivě sledována.

Protesty na Ukrajině a aktuální informace

 

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace