Aktuality

Děti z okolí Černobylu přijely do Česka na ozdravný pobyt. Letos už po 27.

Letos to je již 27 let, co Česko-ruská společnost pořádá ozdravné pobyty ukrajinských dětí českých krajanů, kteří žijí v oblastech zasažených Černobylem. Tento rok přijelo z Ukrajiny do hotelu Václavov u obce Oskavy na Šumpersku 54 dětí, které trpí různými onemocněními imunity, dýchacích cest, pohybového ústrojí, poruchami krvetvorby, poruchou funkcí štítné žlázy, nebo i kardiologickým a neurologickým onemocněním. Kromě čistého horského vzduchu a různých terapií, které významně přispívají k jejich zdraví, což potvrzuji nejen samotné děti a jejich rodiče, ale například i lékaři z Malinovky, nebo Žitomyru, děti navštěvují  i různá místa olomouckého kraje a zábavnou formou se učí český jazyk a historii českého národa. 

19.7.2017. Foto: hotel Václavov

Setkání partnerů projektu

19.července 2017 se v hotelu Václavov sešli zástupci partnerů tohoto dobročinného projektu, kterého se účastnil hejtman Olomouckého kraje pan Ladislav Okleštěk, ředitel projektu pan Tomáš Lukavský, předseda České nadace 2000 pan Ing. Jaroslav Kubínek a zástupci měst Šumperk, Uničov, obcí Oskava a Nový Malín a zástupce našich stránek ChernobylZone.cz. Stejně jako v minulých letech i letošní pobyt zaštiťuje uznávaný lékař MUDr. Josef Koutecký, DrSc. Projekt také finančně podporuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky a několik dalších partnerů.

Po úvodním představení projektu měly děti nachystané představení, kde hostům zazpívaly české a ukrajinské lidové písně a zahrály krátké divadelní scénky, včetně české verze Puškinova Evžena Oněgina.

Zajímavé odkazy

Zanechat komentář

Před odesláním komentáře prosím vyplňte:

2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Může vás také zajímat...

Pripjať a elektrárna
Aktuality

Vítejte na ChernobylZone.cz

Stránky se věnují havárii v černobylské jaderné elektrárně, kde 26. dubna 1986 v 1:23 hodin v noci došlo k jedné
autobus
Aktuality

Evakuace Černobylu v zimě 2012

Dne 11. prosince 2012 byl v městě Černobylu vlivem povětrnostních podmínek a hustého sněžení vyhlášen stav nouze. Byla nařízená evakuace