Pages Menu
RssFacebookGoogle+
CeštinaSlovencina

chernobylzone.cz

Categories Menu

Autor | 5.4.2017 | Aktuality | 0 komentářů | 3 067 x přečteno

V Černobylu utěsní nový sarkofág pomocí speciálních membrán

V Černobylu utěsní nový sarkofág pomocí speciálních membrán

Nový sarkofág je sice od listopadu minulého roku na svém plánovaném místě, tedy nad havarovaným 4.blokem, avšak stále ještě není zcela hotov. Na jeho dokončení se v Černobylu usilovně pracuje a třeba na to, aby nový sarkofág dokonale izoloval silně radioaktivní prachové částice a trosky 4.reaktoru od okolního prostředí, je zapotřebí jej dokonale utěsnit. Přesně k tomuto účelu mají sloužit speciálně na míru vyrobené membrány, které minulí týden dorazily do Černobylské elektrárny a nyní se budou na nový sarkofág instalovat.
Membrány jsou vyrobené z polyuretanu, které navrhla a vyrobila francouzská firma CNIM. Při výrobě membrán se braly v úvahu všechny možné deformace, a to i síla větru, díky čemuž odolají natažení o 55 % své původní délky a odolají větru v nárazech o rychlosti až 300 Km/h, aniž by došlo k jakémukoliv poškození. Možným změnám ve struktuře a popraskání má pak zabránit i zakomponovaná speciální vložka.

Každá z membrán má šířku 150 cm a na délku měří 16 metrů. Pro nainstalování do obvodu a důkladného izolování nového sarkofágu od okolního prostředí bude zapotřebí asi 2000 metrů membrán.

Foto a video

 

 

Zdroj

(UA)  chnpp.gov.ua


 

Chtěli byste navštívit Černobyl? Pojeďte s námi!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Pin It on Pinterest